מתקני תצוגה

ניווט מהיר

כיצד לבחור את מתקני התצוגה הטובים ביותר לחנות

 

בחירת מתקני תצוגה מסחריים לפריסה הטובה ביותר של מוצרי החנות, עשויה להיות משימה מורכבת מעט. המתגנים זמינים בחומרים שונים, כולל פלסטיק, פרספקס, זכוכית, או סלסילות עץ, וכל חומר מיועד למטרה שונה. האפשרויות נראות אינסופיות. בחירת המתקנים הטובים ביותר לחנות לוקחת מעט זמן, שכן יש לחשוב תחילה על סביבת החנות, סוג הסחורה הנמכרת והלקוחות האופייניים לבית העסק.

בדיקת הסביבה

תמיד מומלץ למדוד תחילה את הסביבה, היות וללא קשר לסוג המוצרים המוצגים, יש לחשוב תחילה על המקום הדרוש להצגתם. אם קיים שפע מקום לעבודה, האפשרויות הן רבות. ניתן להשתמש במגוון פריטים כגון מדפי תצוגה מתכווננים, מדפים בצורת דליים, סלסילות רשת, וסלסילות עץ, להצגה מרשימה של הסחורה.

אם אין הרבה מקום, עדיין ניתן להשתמש באותם סוגי אביזרי תצוגה, אך פשוט לגלות מודעות למקום בו ניתן להשתמש כך שעדיין יוותר די מקום על רצפת החנות על מנת שהלקוחות יוכלו לנוע בנוחיות ולעיין בפריטים.

שיקולי הסחורה המוצגת

בדיוק כפי שיש לחשוב על מספר מתקני התצוגה בהם משתמשים, יש לחשוב על הגודל והסגנון שיעבוד באופן הטוב ביותר בהתאם לכמות השטח הקיימת. יש לחשוב על הסחורה על מנת לקבוע את הגודל והסגנון הטוב ביותר של המוצרים המסחריים לתצוגה בחנות.

למרבית המזל, כמעט כל סוג של מתקן תצוגה, החל ממיכלי פלסטיק ועד למדפים תלויים, זמין להשגה במגוון נרחב של גדלים וסגנונות, מה שמקל את בחירת המתקן שיהיה בגודל ובסגנון הנכון לסוג הסחורה המוצגת, כמו גם בהתאם למרחב הקיים להצגתה.

כמובן שיש צורך לשקול גם את הצרכים המיוחדים של הסחורה. לדוגמה, הצגת סל עץ נהדר מתאים לסחורה שאינה אכילה, ופריטים כגון מנות זרעים ופקעות פרחים מתאימים למתקני תיבות, אך לא לסוכריות עטופות.

אם בעל העסק מתכנן להציג סחורה אכילה שאינה מכוסה בעטיפת מגן, מומלץ לשקול לחפש מתקני תצוגה קמעונאים כגון מכלי זכוכית או פלסטיק עם מכסים. מומלץ גם לחפש מיכלים בעלי ידיות, ולחשוב על אביזרים נלווים.

שיקולי לקוחות העסקיש לחשוב על הלקוחות, ולהתאים את מתקני התצוגה מבחינת בטיחות ונוחות. אביזרי התצוגה צריכים להיות מוצגים ללקוחות באופן בטוח. מתקני ממתקים, למשל, זמינים בדגמי זכוכית ופלסטיק. בחירת מיכלי זכוכית מתאימה כשיש שפע מקום לעבודה עם הלקוחות, ובדרך כלל מתאימים למבוגרים ולא לילדים פרועים. אך מתקני פלסטיק הם אפשרות טובה יותר אם המקום בחנות מוגבל ויש לספק סחורה להמון ילדים המתפזרים בהתרגשות בחנות למראה התצוגה המרשימה של הממתקים.

בנוסף כדאי לקרוא על:

חשיבות התאמה אישית של מתקני תצוגה

סוגי מתקני תצוגה לחנויות

קראו גם את אלו: