בניה ירוקה בישראל – כל מה שרציתם לדעת 

ניווט מהיר

בניה ירוקה בישראל היא שיטת הבניה העדכנית והנכונה ביותר בענף הבנייה. זאת בעוד כי ההתקדמות המשמעותית בתחום נובעת בעיקר מהערכת החשיבות של בנייה בת קיימא, במקביל לשמירה על איכות הסביבה, חיסכון במשאבים ועוד שורה רחבה של יתרונות נוספים. כמו כן, למרות העובדה כי שיטת הבנייה הזאת נפוצה הרבה יותר במקומות אחרים ברחבי העולם, ראוי לציין כי גם כאן היא מתחילה לצבור תאוצה, בעוד כי לא מעט קבלים משקיעים מאמצים רבים על מנת לקבל אישור לכך שהם אכן פועלים בשיטת הבנייה הירוקה. אז מהי בניה ירוקה בישראל ובמה היא מועילה? על כך במאמר הבא. 

 

חיסכון משמעותי באנרגיה

 

בזבוז של אנרגיה היא פעולה שלא רק מבזבזת לא מעט כסף, אלא גם תורמת בצורה משמעותית להתחממות הגלובלית ולנזק הסביבתי. משכך, חשוב להבין עד כמה בניה ירוקה בישראל חסכונית באנרגיה. משכך, נוצרו מספר תחומים משמעותיים אשר משפיעים בצורה ניכרת על איכות הסביבה, בצורה שהופכת את הבניה הירוקה לידידותית יותר, ולחסכונית במשאבים טבעיים. משכך, במסגרת הבנייה הירוקה עולה הצורך לפנות ליועצים בתחומים שונים, בין אם מדובר על ייעוץ תרמי שכל תפקידו הוא להוביל לשימוש מופחת במכשירי חשמל, ייעוץ פסולת בנייה וכיוצא בכך. 

 

חומרי בנייה ידידותיים לסביבה

 

בניה ירוקה בישראל היא שיטת בניה בה מתבצע שימוש בחומרי בניה משופרים, שנמצאו טובים וידידותיים יותר לאיכות הסביבה שכן, המשמעות ניכרת במספר מובנים שונים. לדוגמא, מדובר על חומרי גלם עמידים, אשר מצריכים פחות תחזוקה יחד עם חלוף השנים. דבר נוסף וחשוב לא פחות, בא לידי ביטוי בעובדה כי מדובר על מרכיבים שלא מכילים בתוכם חומרים מזיקים, שמומלץ להרחיק ממבני מגורים. זאת בעוד כי רמת רעילותם של חומרים רבים היא ידועה, כאשר הנושא נלקח בחשבון במסגרת שיטת הבנייה הירוקה. דבר נוסף שבא לידי ביטוי בשיטת הבניה הירוקה הוא השימוש בחומרי גלם ממוחזרים שכן, מדובר על דרך מצוינת להפחית את הפגיעה באיכות הסביבה ובכריית משאבים טבעיים. על כן, חשוב לזכור כי בתהליך הבנייה המודרני נוצרים פחות חומרי פסולת, מה שמסייע בחיסכון משמעותי בעלויות של שינוע הפסולת. 

קראו גם את אלו: