עיצוב וינטג' לבית – ככה עושים את זה נכון

ניווט מהיר

כולנו יודעים מה זה עיצוב וינטג' שכן, מדובר על המראה הקלאסי שהיה באופנה בעבר, בתקופות שכבר חלפו מזמן, בעוד כי רבים הם האנשים שזוכרים את אותן התקופות בגעגוע עז. על כן, מיותר לציין כי לא תמיד היה ברור מה עונה להגדרת הוינטג', על הקשר בין וינטג' לרטרו וכיוצא בכך. יתכן וגם אתם חובבים של עיצובי וינטג' כאלו ואחרים, או שאתם יכולים להעריך עיצובים שכאלה אבל מעדיפים ללכת על קו עיצובי מודרני, או שאתם בכלל מאותם אנשים שלא מתחברים לוינטג'. לכאן או לכן, כנראה שיעניין אתכם להעמיק את רמת ההיכרות שלכם עם תחום העיצוב הזה שכן, מדובר על סגנון עיצובי מרשים, שאין למצוא כמותו. אז מה זה עיצוב וינטג' לבית וכיצד ניתן לייצר אווירת וינטג' בחלל הבית? ובכן, רגע קטן לפני שאתם רצים לחפש אחר עתיקות מכירה, הגיע הזמן להכיר את הנושא מקרוב. 

 

רגע, מה זה בכלל וינטג'?

וינטג' היא מילה מהשפה הלטינית, בעוד כי הפירוש שלה הוא התהליך של איסוף ענבים והפיכתם ליין. על כן, בעקבות ענף היין, החל הביטוי וינטג' לשמש בתור תיאור של דברים שונים שהם ישנים, אך איכותיים – בין אם מדובר על בגדים, מכוניות, רהיטים ועוד מגוון רחב של אביזרים שונים. למעשה, עיצוב וינטג' הוא עיצוב שבא לידי ביטוי בשימוש של פריטים אשר נחשבים וינטג' של ממש, או לחילופין פריטים שהם עשויים להיות חדשים, אך מתלווים אל מראה מיושן, איכותי ומשובח במיוחד. על כן, העידן המודרני של היום נתפס כמהיר במיוחד, בעוד כי עיצוב וינטג' הוא רגוע, ומעורר געגועים לאותן התקופות בהן איכות הייתה הפרמטר המרכזי, ודברים נבנו במטרה שיחזיקו לאורך תקופה ארוכה במיוחד. 

 

עיצוב וינטג' לבית – מאיפה מתחילים?

המאפיין המרכזי של עיצוב וינטג' לבית יבוא לידי ביטוי בשמירה על קו עיצובי מנחה ואחיד, לאורך כל הדרך. למעשה, עיצוב וינטג' לבית הוא עיצוב שצריך לתכנן בצורה מוקפדת, כך שיעניק לבית שלכם לוק ישן ואיכותי, הן מבחוץ והן בפנים. במילים אחרות – שלב התכנון הוא השלב הקריטי ביותר שכן, לא פשוט לשמור על עיצוב וינטג' בכל פינה, בעוד כי המראה מודרני מהווה את ברירת המחדל, ומספיק פריט אחד שלא ימצא במקום המתאים, כדי שייווצר ניגוד שלא מתאים בכלל לאווירה. למעשה, עיצוב וינטג' לבית מהווה משימה מאתגרת במיוחד, לאור הסיבה הפשוטה שחשוב להקפיד כי אינכם סוטים מהמסלול – אם לא בחלל הבית כולו אז לפחות באזור המוגדר אותו אתם מעוניינים לעצב, בין אם מדובר על חלל המטבח, חדר האמבטיה, חלל הסלון או פינת האוכל. אתגר נוסף במסגרת מטלת העיצוב יהיה לא ליצור ערבוב בין תקופות שונות שכן, ישנן לא מעט אופנות שאינן משתלבות בצורה אסתטית אחת עם השנייה. 

קראו גם את אלו: