כיצד מבצעים מעבר דירה בחורף – המדריך המלא

ניווט מהיר

תנאי מזג האוויר במדינת ישראל מתעתעים במיוחד בעונת החורף, בצורה שקשה מאוד להבין מראש אם התאריך אשר נקבע למעבר דירה יצא ביום בו השמיים בהירים ושקטים, או לחילופין ביום המתלווה אל גשם סוער ורוחות עזים. לכאן או לכאן, הרי שאין כל סיבה להעניק לתנאי האקלים את האפשרות לקבוע עבורכם את המועד למעבר הדירה. בצעו את המעבר בתאריך ובזמנים שנוחים לכם, על אחת כמה וכמה אם אתם כבר יודעים מהו הכניסה המוקדם ביותר, אם קבעתם ימי חופש מהעבודה וכיוצא בכך. למעשה, הכנת השטח היא זו שתקבע כיצד יראה תהליך המעבר שכן, על מנת לעשות לכם סדר ולוודא כי אתם אכן צולחים מעבר דירה בחורף, החלטנו לרכז עבורכם למאמר הבא מספר טיפים שחשוב ליישם:

  • לעטוף מכל הלב – הצצתם באפליקציית מזג האוויר וגיליתם כי צפויים לכם גשמים רבים ביום המעבר? אם כך, ההמלצה שלנו תהיה להכין חומרי אריזה בהתאם. במילים אחרות – קרטון ארכיב, ניילונים עבים ואטומים ועוד, יהיו החברים הכי טובים שלכם. על כן, במידה ויש לכם ניילונים שהם לא אטומים מספיק, במצב של חפצים רגישים לרטיבות, מומלץ לפתוח שקית זבל גדולה בתוך הקרטון ולהתחיל למלא רק לאחר מכן. למעשה, במידה וירד גשם, הרי שהקרטון ירטב ותכולתו תישאר יבשה. כמו כן, במידה ובחרתם לארוז הכל בקרטונים, הרי שתוכלו אף לעטוף את הקרטונים עצמם. 
  • מיקום – במידה ואתם פוחדים משלב הביניים שבין היציאה מהדירה הקודמת שלכם אל משאית ההובלה, נסו להיעזר בעגלה גדולה או לחילופין למקם על גבי מנשא ההובלות את הארגזים הרגישים ביותר בין שאר הארגזים, על מנת למנוע מצב בו הם סופגים את הגשם וניזוקים. על כל מקרה, תמיד מומלץ להיעזר בארגזים עמידים ואיכותיים בעונת החורף, כאלו שלא יתפוררו בתנאי מזג האוויר. על כן, במידה ויש מספר חפצים שאתם לוקחים איתכם בידיים, מומלץ להצטייד במטריה שתאפשר לכם להגן על עצמכם ועל אותם החפצים במקביל. 
  • תנאי שטח – כעת, נסו לבקש מהנהג של משאית ההובלה שיחנה את המשאית קרוב ככל הניתן לכניסת הבית, ובמידה ויש לכם את האפשרות, נסו לתפוס חנייה צמודה מראש. כמו כן, חשוב לוודא כי הדירה ממנה אתם עוברים וכן גם הדירה אליה אתם נכנסים סגורים היטב. בנוסף, במידה ויש פתחים שונים שאתם לא יכולים לסגור או לאטום וטרם פרקתם את תכולת הדירה שלכם, נסו למקם את הארגזים במקומות שאינם יכולים להירטב.

בשורה התחתונה, מעבר דירה בחורף הוא תהליך שעשוי להיראות דיי מורכב במראה הראשוני, אך ניכר כי בעת בה לוקחים את כל הפרמטרים החשובים בחשבון, הרי שביצוע המטלה הולך ונהיה פשוט יותר ויותר. 

קראו גם את אלו: